VETERANSKA NOGOMETNA LIGA

PRAVILA VETERANSKE LIGE SEVNICA 2017

Tekme se igrajo po osnovnih pravilih malega nogometa z izjemo nekaterih spremenjenih pravil, ki so prilagojena veteranskemu poteku tekmovanja in so navedena v tem pravilniku:

PRIJAVNICA – NOGOMETNA VETERANSKA LIGA

1. tekme se igrajo na travnatih igriščih v Sevnici, Logu in na Bregu

2. tekme se igrajo po sistemu 5+1 v športnih copatih z rahlo izbočenimi copati

3. v ekipi so lahko igralci ki so dopolnili 35 let starosti (letnik 1982 in starejši)

4. liga se igra z odbojno žogo št. 5

5. tekme se igrajo 2 x 25 minut in se pričnejo po razporedu

6. med polčasom je 3 minutni odmor

7. rumeni karton pomeni izključitev igralca za 2 minuti iz igre, naslednji rumeni pomeni izključitev 5 minut po izteku kazni zamenjava z drugim igralcem( ALI DO PREJETEGA ZADETKA).

8. rdeči karton pomeni izključitev igralca za 5 minut, oziroma do prejetega gola, nato v igro vstopi v popolnitev novi igralec.

9. Rumeni kartoni se ne prenašajo v naslednje kolo

10.ekipa mora igrati v enotnih dresih oz. vsaj majicah zaradi potrebne razpoznavnosti med igro

11.v primeru, da imata obe ekipi enako barvo dresov se poizkušata dogovoriti o menjavi dresov ene izmed ekip, če to ni možno se mora preobleči drugo napisana ekipa-gostje,

12.V skladu z dogovorom na sestanku, bo ŠZ poskrbela za zapisnikarsko mizo in komunikacijo s sodniki ( vodenje zapisnika, vnos na spletno stran, dostava semaforja in žoge, …)

13.pritožbe se rešujejo na mestu samem v primeru, da to ne bo možno je potrebno pritožbo oddati v dveh dneh od odigrane tekme na sedež Športne zveze Sevnica,

14.vsak igralec se je dolžan na zahtevo kapetana nasprotnega moštva, sodnika ali vodje lige identificirati z osebnim dokumentom, ki vsebuje fotografijo in tako potrjuje pristnost igralca, igralec, ki ni na predloženem seznamu ne more igrati tekme.

15.čakanje ekipe zaradi upravičenih razlogov je dopustno (15 min), zaradi neupravičenih razlogov pa se ekipa čaka 5 minut nakar se ji zabeleži poraz 3-0 v korist ekipe, ki je bila na igrišču in odšteje ena točka v skupnem seštevku,

16. ekipa ima v vsakem polčasu pravico do enega time auta v času, ko ima v posesti žogo,

17. ekipa lahko odigra tekmo z igralcem manj (4+1)

18. če je zaradi dalj trajajočega slabega vremena prišlo do slabih pogojev za igro oz. če je na dan lige izjemno slabo vreme se vodstvo lige lahko odloči, da se kolo prestavi (Javi se najkasneje do srede)

19.po 6 prekršku se izvaja kazenski strel, ki se izvaja z določene oddaljenosti 12 m, akumulirani prekrški se med polčasom brišejo.

20.organizator kola je dolžan pred pričetkom kola sodniku izročiti ta pravila in se z njem posvetovati v primeru nejasnosti,

21. pravilnik se lahko spreminja v soglasju z 2/3 večino.

22.Žoga se lahko vrne golmanu tudi če ni prešla sredino igrišča, ta pa jo v igro posreduje z nogo

23.Ekipa lahko prijavi največ 18 igralcev

24.Po spomladanskem delu lahko ekipa na novo prijavi max. 3 igralce (kvota 18 igralcev)

25.V primeru dežja, se v sredo obvesti predstavnike ekip po sms in mailu in se krog izpusti.

26.Liga se prične ČETRTEK dne 20.4.2016 ob 16.30 uri na Bregu

27.Prijavnina je 50 eur in se plača do 1.5.2016 do 24. ure na TRR Športne zveze Sevnica

28.Vsi igralci morajo biti napisani na prijavi ekipe na začetku 1. kola na Bregu (izročeno zapisnikarski mizi).

29.Če je ekipa neupravičeno izostala dva kroga, se jo izključi in rezultati se upoštevajo, če je bilo odigranih vsaj 1/2 tekem. Če je bilo odigrano manj kot 1/2 tekem se rezultati izbrišejo